5 sprawdzonych sposobów zarabiania na blogu/stronie.

Zarabianie na blogu lub swojej stronie może być dodatkowym lub stałym źródłem dochodu. To co dla nas będzie najlepsze zależy od tego w jaki sposób traktujemy prowadzenie swojego miejsca w sieci, ile chcemy na tym zarobić i co nam najbardziej odpowiada.

1. AdSenese (reklamy Google)

Zarabianie na reklamach AdSense nie jest trudne i jest jedną z popularniejszych form zarabiania na blogu. Wystarczy założyć konto w Google AdSense. Dodać swoją witrynę lub więcej stron (jeśli takie posiadamy), umieścić kod i czekać na zatwierdzenie z Google. Taka weryfikacja nie powinna trwać długo. Zazwyczaj trwa to od 7 dni do 14 (tak było w moim przypadku). Kiedy już wszystko dobrze działa, wystarczy wyznaczyć miejsce reklam, ich ilość i zacząć zarabiać. To ile zyskamy na wyświetlanych reklamach zależy głównie od tego ile nasza strona ma unikalnych odwiedzających w ciągu miesiąca oraz ilu odbiorców zainteresuje się daną reklamą, czyli w nią kliknie. Dlatego też stawki i zarobki z AdSense są bardzo różne. Zarobki dla wydawców to 68%, do Google trafia 32%.

2. Wpisy sponsorowane, a zarabianie na blogu.

Każdy blog bez względu na tematykę może takie posty zamieszczać. W Internecie jest tak wiele firm, platform, produktów, serwisów, usług, które mogą być opisane, zaprezentowane, że daje to spore możliwości zarobku. To ile otrzymamy za napisanie i umieszczenie takiego wpisu zależy od tego jak widoczna jest nasza strona w Internecie. Jak wielu ma czytelników i czy jest prowadzona w sposób regularny. Pamiętajcie, że blogi z wysoką jakością treści mają większą szansę na taki rodzaj współpracy. Ważne jest to, żeby na stronie, w widocznym miejscu był podany kontakt do nas. Podanie adresu e-mail jest tutaj podstawą. Z własnego doświadczenia wiem, że taka forma zarabiania na blogu jest opłacalna. Szczególnie jeśli współpraca nie kończy się na jednym zleceniu. W moim przypadku z jedną z firm współpracuje już od około 2 lat. Uważam, że warto wziąć taką formę zarabiania pod uwagę.

3. Reklamy kontekstowe, wynajem przestrzeni reklamowej.

Ten sposób zarabiania jest jednym z łatwiejszych i daje możliwości dość sporego pasywnego zysku. Nie musicie sami szukać stron, które będą chciały zapłacić za umieszczenie swojego linku na Waszym blogu. Stworzono do tego typu zarabiania parę serwisów. Wystarczy się tam zarejestrować, dodać adres swojej witryny, umieścić kod wydawcy i czekać na pojawienie się propozycji reklam. To oczywiście my decydujemy jakie linki, odnośniki będą reklamowane/umieszczane na naszej stronie. Stawki jakie otrzymamy będą zależeć od tego jaki dana strona ma PageRank lub range SB, czyli jaka jest jakość strony i jak jest ona widoczna w Internecie. Warto tutaj sprawdzić takie sewrwisy jak:

Każda z tych witryn ma swoje zasady, dlatego warto z każdym regulaminem się dokładnie zapoznać.

4. Programy afiliacyjne, a zarabianie na blogu.

Polecanie różnych produktów, kont bankowych, serwisów, usług to jeden z bardziej opłacalnych sposobów zarabiania na własnej stronie. Żeby mieć z tego duże zyski warto skupić się na pewnych niszach, które jeszcze nie były wykorzystane. Można też pomyśleć wręcz odwrotnie i promować to co zawsze będzie na czasie i będzie miało dużą rzesze odbiorców. W jednym i drugim przypadku należy zadbać o odpowiednią promocję, dobrej jakości teksty i widoczność w Internecie.

5. Sprzedaż własnych produktów (np. e-booków).

Wielu ludzi czytając dany blog zagląda tam i czyta treści, bo są one dla niego interesujące. Dlatego też wielu wydawców po jakimś czasie swoją wiedzę na dany temat spisuje w jednym miejscu i zaczyna sprzedawać. Jeśli więc jesteście świetnymi copywriterami, to napiszcie o tym, a swoje rady, sposoby tworzenia treści sprzedajcie za pomocą e-booka. Znaleźliście świetny sposób na zadbanie o swoją sylwetkę, potraficie przekazać odpowiednie metody parentingowe, jak na dzidzius.pl, oraz wymyśliliście skuteczną dietę – to też da się opisać i sprzedać. Takich pomysłów mogłabym podawać wiele. Oczywiście możecie na swoim blogu sprzedawać również inne produkty np. koszulki, kosmetyki itd. To co wybierzecie zależy od tego jakiej tematyki dotyczy wasz blog i co Wy chcecie sprzedawać.

Dodaj komentarz