Krynica Forum 2023 – Małopolska Partnerem Głównym

Województwo Małopolskie jest partnerem głównym Krynica Forum 2023, które odbędzie się w dniach 13-15 września br. w Krynicy-Zdroju. Wydarzenie jest organizowane również we współpracy z władzami miasta Kraków. Małopolska uczestniczy w organizacji prestiżowego forum gospodarczego z międzynarodową reprezentacją biznesu, a także debatą poświęconą współpracy polsko-koreańskiej.

Małopolska ze specjalnym wyróżnieniem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości

W dniu 6 lipca br. podczas posiedzenia Komitetu Regionów UE, Marszałek Witold Kozłowski odebrał specjalne wyróżnienie dla Małopolski w konkursie „Europejski Region Przedsiębiorczości 2024”. Wyróżnienie ma charakter wyjątkowy, gdyż nie było przyznawane nigdy wcześniej w trzynastoletniej historii tego konkursu. Co więcej, Małopolska jest pierwszym regionem w Europie, który otrzymał takie wyróżnienie, będąc jednocześnie regionem posiadającym już tytuł ERP (Małopolska została nim nagrodzona w 2016 r.).

Małopolska jako hub przedsiębiorczości i ośrodek wiedzy eksperckiej dla ukraińskiego biznesu

Ze względu na zaangażowanie Polski w kwestie związane z nową sytuacją geopolityczną po rosyjskiej inwazji w Ukrainie, Małopolska szczególnie widzi swoją rolę w procesie wsparcia oraz planów pomocy w odbudowie kraju po zakończeniu konfliktu. Tematyka ta będzie szeroko omawiana na licznych panelach i spotkaniach podczas Krynica Forum 2023.

Lamele dekoaracyjne

Małopolska stawia na wodór

Współpraca z międzynarodowymi sieciami, jak Inicjatywa Awangarda oraz Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa, pozwala na rozwijanie potencjału Małopolski w obszarze gospodarki wodorowej. Wśród licznych rozmów poświęconych tej tematyce na Krynica Forum 2023 głos zabiorą eksperci, jak choćby Magdalena Maj, kierownik zespołu klimatu i energii w Polskim Instytucie Ekonomicznym czy Michał Niewiadomski, założyciel Klubu Energetycznego, publicysta energetyczno-klimatyczny, a także Zuzanna Nowak, analityk ds. energii i klimatu w programie Sprawy Globalne w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Zwiększenie polskiej aktywności w sektorze kosmicznym

Od 2022 roku województwo małopolskie jest członkiem międzynarodowego Stowarzyszenia “Sieć Regionów Europejskich wykorzystujących Technologie Kosmiczne NEREUS”. To daje Małopolsce możliwość bezpośredniego zaangażowania się w działania i polityki dotyczące przestrzeni kosmicznej w Europie, co wpływa na tempo wzrostu rozwoju gospodarczego i innowacji w regionie.

Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących Forum w Krynicy znajdziesz tutaj: https://krynicaforum.pl.

Dodaj komentarz