Krynica Forum 2023 – Małopolska Partnerem Głównym

Województwo Małopolskie jest partnerem głównym Krynica Forum 2023, które odbędzie się w dniach 13-15 września br. w Krynicy-Zdroju. Wydarzenie jest organizowane również we współpracy z władzami miasta Kraków. Małopolska uczestniczy w organizacji prestiżowego forum gospodarczego z międzynarodową reprezentacją biznesu, a także debatą poświęconą współpracy polsko-koreańskiej.

Małopolska ze specjalnym wyróżnieniem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości

W dniu 6 lipca br. podczas posiedzenia Komitetu Regionów UE, Marszałek Witold Kozłowski odebrał specjalne wyróżnienie dla Małopolski w konkursie „Europejski Region Przedsiębiorczości 2024”. Wyróżnienie ma charakter wyjątkowy, gdyż nie było przyznawane nigdy wcześniej w trzynastoletniej historii tego konkursu. Co więcej, Małopolska jest pierwszym regionem w Europie, który otrzymał takie wyróżnienie, będąc jednocześnie regionem posiadającym już tytuł ERP (Małopolska została nim nagrodzona w 2016 r.).

Małopolska jako hub przedsiębiorczości i ośrodek wiedzy eksperckiej dla ukraińskiego biznesu

Ze względu na zaangażowanie Polski w kwestie związane z nową sytuacją geopolityczną po rosyjskiej inwazji w Ukrainie, Małopolska szczególnie widzi swoją rolę w procesie wsparcia oraz planów pomocy w odbudowie kraju po zakończeniu konfliktu. Tematyka ta będzie szeroko omawiana na licznych panelach i spotkaniach podczas Krynica Forum 2023.

Lamele dekoaracyjne

Ten projekt powstał przy współpracy z portalem https://sobir.pl/. Strona sobir.pl oferuje bogatą zawartość skoncentrowaną na budowie, instalacjach domowych, energii odnawialnej oraz ogrodnictwie. Strona ta może być pomocna dla osób planujących budowę domu, interesujących się nowoczesnymi technologiami instalacyjnymi, lub szukających praktycznych porad ogrodniczych. Dzięki tej współpracy możemy dostarczyć jeszcze więcej wartościowych informacji i porad naszym czytelnikom, aby pomóc im w realizacji ich projektów budowlanych i ogrodniczych.

Małopolska stawia na wodór

Współpraca z międzynarodowymi sieciami, jak Inicjatywa Awangarda oraz Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa, pozwala na rozwijanie potencjału Małopolski w obszarze gospodarki wodorowej. Wśród licznych rozmów poświęconych tej tematyce na Krynica Forum 2023 głos zabiorą eksperci, jak choćby Magdalena Maj, kierownik zespołu klimatu i energii w Polskim Instytucie Ekonomicznym czy Michał Niewiadomski, założyciel Klubu Energetycznego, publicysta energetyczno-klimatyczny, a także Zuzanna Nowak, analityk ds. energii i klimatu w programie Sprawy Globalne w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Zwiększenie polskiej aktywności w sektorze kosmicznym

Od 2022 roku województwo małopolskie jest członkiem międzynarodowego Stowarzyszenia “Sieć Regionów Europejskich wykorzystujących Technologie Kosmiczne NEREUS”. To daje Małopolsce możliwość bezpośredniego zaangażowania się w działania i polityki dotyczące przestrzeni kosmicznej w Europie, co wpływa na tempo wzrostu rozwoju gospodarczego i innowacji w regionie.

Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących Forum w Krynicy znajdziesz tutaj: https://krynicaforum.pl.

Dodaj komentarz