TOP 10 najlepszych serwisów zarobkowych w roku 2020.

Ten rok pod wieloma względami był inny niż wcześniejsze lata. Powód jest raczej wszystkim znany – wybuch pandemii (Covid-19), a co za tym idzie duże zmiany dotyczące codziennego życia, komunikacji, pracy, nauki itd. Również w sferze zarobków dało się odczuć w pewnym momencie zastój, szczególnie na początku epidemii. Jednak wraz z przejściem pierwszej fali nastąpił wzrost badań i ankiet. Mam wrażenie, że mnóstwo firm po tej “chwili” przerwy zaczęły nadrabiać zaległości, wprowadzać nowe produkty – w tym te, które dają nam bezpieczeństwo, zapewniają lepszą higienę. I tak ten rok po mimo wielu zawirowań, co do ilości badań należy do udanych.

Kryteria jakimi się kierowałam tworząc Top 10 najlepszych serwisów 2020:

  • ilość otrzymywanych zaproszeń, aktywnych zadań;
  • ilość ukończonych ankiet, badań, zadań;
  • różnorodność form zarabiania;
  • dodatkowe korzyści tj. bonusy, systemy poleceń;
  • zyski uzyskane w danym serwisie;
  • rodzaj nagród oraz czas ich realizacji;
  • moje ogólne doświadczenia z danym serwisem zarobkowym.

A które serwisy w 2020 roku według mojej opinii były najlepsze? Spójrzcie sami.

NR 1

Prolific – moim zdaniem wciąż bezkonkurencyjny. Bardzo dużo ankiet, tematyka różnorodna. Wynagrodzenie w większości przypadków adekwatne do poświęconego czasu. Dodatkowo przyznawane są bonusy w wybranych badaniach. Szybka realizacja wypłat (instant po osiągnięciu 5 £) na Paypal. W tym serwisie obecnie nie ma systemu poleceń, jednak i bez tego można regularnie wypłacać pieniądze. W moim przypadku średnia na miesiąc to około 70 – 100 zł.

NR 2

ySense – strona gdzie możliwości zarobków jest naprawdę dużo od płatnych ankiet, po oglądanie filmów, pobieranie aplikacji, aż po granie w gry i wszystko to za pieniądze. Ten serwis znalazł się na miejscu 2 gdyż zarobki tutaj są mniejsze niż w wyżej przedstawionym panelu badawczym. Jednak nawet bez osób poleconych można tu regularnie wypłacać pewne kwoty. U mnie są to zyski w granicach 35 -70 zł na miesiąc. Plusem są wypłaty od 10$ realizowane w ciągu 2-3 dni roboczych na konto Paypal. Duża ilość ankiet, dzięki którym można się dostać do społeczności zamkniętych. Dodatkowe bonusy przy wykonaniu tego samego dnia 2 ankiet bądź ofert.

NR 3

Surveyo24 – bardzo dużo ankiet, niski próg wypłaty – 5$ na konto Paypal. Do wyboru są również ciekawe nagrody takie jak bony do Empiku, Allegro, Answear, Zalando itd. Realizacja wypłat na konto Paypal szybka, w moim przypadku zawsze następnego dnia od zlecenia. Dzięki dużej ilości ankiet i systemowi poleceń regularnie wypłacam tu około 60 -70 zł.

NR 4

SWPanel – dużo krótkich ankiet, regularnie dodawane na stronie. Dodatkowo co miesiąc za korzystanie z ich wtyczki w Google Chrom otrzymujecie 10 Cashpoints = 5 zł. Minimum do wypłaty to 100 Cashpoints = 50 zł. W ostatnim czasie częściej korzystam z tej strony, pojawiają się tu również ankiety, dzięki którym można dostać się do wywiadów online lub telefonicznych. Wypłaty realizowane na konto bankowe lub Paypal. Czas realizacji do 14 dni.

NR 5

I-say – regularne zaproszenia do ankiet, od krótkich po bardzo długie. Duży wybór nagród w tym przelew Paypal, bony do różnych sklepów, wirtualne karty Mastercard itd. Punktacja za ankiety adekwatna do długości danego badania. Od czasu do czasu można zakwalifikować się do testowania jakiegoś produktu i zyskać dzięki dodatkowym ankietom. Panel wiarygodny, godny zaufania od lat funkcjonujący na rynku badań online. Możliwość instalacji aplikacji i wypełniania ankiet na takich urządzeniach jak smartfon czy tablet. Minimum do wypłaty na konto Paypal to zaledwie 2€ (340 punktów).

NR 6

Klub Kantar – ilość ankiet zadawalająca, chwilami jest ich dużo. Poza tym od czasu do czasu można dostać się do dzienniczków, za które otrzymuje się dość sporą ilość punktów, co jest opłacalną oraz ciekawą formą badań. W panelu do wyboru są różne nagrody w tym przelew na konto bankowe, bon do Empiku, doładowania telefoniczne do różnych sieci telekomunikacyjnych. Minimum do wymiany to 500 pkt. Przy regularnym wypełnianiu ankiet można liczyć na miesięczne wynagrodzenie w wysokości od 32 do 64 zł.

NR 7

Zymetria – ten panel oraz inne jego strony takie jak Klub Zdrowia, Bankosfera wysyłają średnią ilość zaproszeń do ankiet. Jednak bardzo często są tam organizowane dyskusje zamknięte, które są ciekawe oraz dobrze płatne. Osobiście kilka razy w tym roku brałam udział w takiej formie wyrażania opinii i byłam z nich bardzo zadowolona. Poza tym w Zymetrii od czasu do czasu można dostać się do dzienniczków, realizowanych za pomocą specjalnej aplikacji. Również parę razy udało mi się w takim badaniu brać udział. Uważam, że badania w tym panelu są interesujące, ankiety są dość dobrze punktowane. Minimum do wypłaty to 250 punktów czyli 25 zł na konto Paypal bądź jako bon do Empiku. Średnio raz na miesiąc lub dwa miesiące wypłacam tam nagrody.

NR 8

ReaktorOpinii.pl – w tym roku ten panel bardzo miło mnie zaskoczył ilością zaproszeń do badań. Było dużo ankiet średniej długości, za odpowiednią ilość punktów. Poza tym 2 ciekawe badania muzyczne, które przyniosły spory zysk. Minimum do wypłaty to 500 pkt. czyli 50 zł. Nagroda realizowana jest na konto bankowe respondenta. W tym roku była również akcja dotycząca polecania serwisu i za każdą zapisaną osobę, która jest 1 miesiąc aktywna i wypełni przynajmniej 1 ankietę otrzymywało się 30 pkt. Jak widać panel ten rozwija się i w moich oczach sporo zyskał.

NR 9

Opinie.pl – ten serwis w bieżącym roku zyskał w moich oczach. W porównaniu do poprzednich lat było o wiele lepiej. Regularne zaproszenia do ankiet. Badania ciekawe, a wynagrodzenie adekwatne do długości danego kwestionariusza. System poleceń nadal na wysokim poziomie. Różne formy nagród w tym doładowania telefoniczne, nagrody rzeczowe, bony do sklepów oraz przelew na konto bankowe. Niestety, ale od pewnego czasu nie ma już nagrody: przelew na konto Paypal. Plusem tego panelu są gwarantowane punkty za każdą ankietę – 20 pkt. Realizacja nagród jest różna w zależności od wybranej formy np. doładowanie telefoniczne dostajemy natychmiast, przelew na konto bankowe do 4 dni roboczych.

NR 10

Norstatpanel – zaproszenia do badań przychodzą z dość dużą częstotliwością. Ankiety są ciekawe, ilość otrzymywanych punktów jest według mnie dobra. Mogłoby być lepiej, ale nie narzekam. Czasami dostępne są badania z testowaniem produktów i ich oceną. Dostępne są różne nagrody, w tym przelew na konto bankowe. Minimum w przypadku tej nagrody to 110 pkt. czyli 20 zł. Niestety czas realizacji wypłaty jest dość długi, może to trwać nawet 60 dni, choć osobiście zawsze wynagrodzenie otrzymywałam szybciej.

wyszukiwarka okazji, price tracker

Krótkie podsumowanie:

W 2020 roku brałam udział w różnych rodzajach badań, zadań oraz społecznościach zamkniętych. Tych ostatnich nie uwzględniłam w rankingu, gdyż nie są one dostępne dla wszystkich. Wybór najlepszych trzech serwisów zarobkowych nie był trudny ponieważ Prolific, ySense, Surveyo24 to w moim przypadku, na tą chwilę najciekawsze tego typu strony. Co do reszty musiałam bardziej się zastanowić i przeanalizować, który zasługuje na jakie miejsce w TOP 10 najlepszych serwisów zarobkowych w 2020 roku.

Dodaj komentarz