Czym są dzienniczki? Jak się do nich dostać? Czy warto?

 
Dzienniczek to pewna forma zapisywania różnych spostrzeżeń, sytuacji, zachowań odnośnie naszej osoby, innych osób albo tego co mogliśmy zaobserwować, wypróbować. Mogą to być nasze uczucia, doświadczenia. Przeważnie prowadzony w regularny sposób czyli np. codziennie. Wiele osób w ciągu swojego życia prowadzi różne dzienniki, które są różnego rodzaju wspomnieniami, przeżyciami. Dzienniki mogą dotyczyć życia codziennego, podróży, treningów, diety, rozwoju, celów, pracy, nauki itd.
 
Holisten na odchudzanie – opinie, skład, cena, gdzie kupić?
 
Jak jednak wyglądają dzienniczki w których możemy brać udział przy udziale ankiet?
 
Takie dzienniczki są to w większości przypadków trwające przez pewien okres czasu – codziennie lub w wyznaczone dni badania w formie krótkiej ankiety. Dotyczą one często różnych produktów spożywczych, drogeryjnych, farmaceutycznych bądź naszego ogólnego zdrowia, samopoczucia, formy. Czasami otrzymuje się dany produkt do przetestowania i w czasie używania go wypełnia się dzienniczek. Niekiedy wymagane są dodatkowe czynności takie jak wykonanie zdjęcia, nagranie filmu.
 
Jak się dostać do takiej formy badania?
 
Jak w większości przypadków należy trafić na odpowiednią ankietę i ją uzupełnić. Jeśli będziemy poszukiwaną osobą zostaniemy o tym poinformowani w czasie trwania kwestionariusza bądź po badaniu drogą elektroniczną. Pamiętajcie dokładnie czytać warunki takiego badania. Czy w wyznaczonym terminie macie czas i czy jesteście w stanie rzetelnie wykonać takie zadanie.
 
Czy warto?
 
Jestem zdecydowanie za taką formą badań online. Oprócz ciekawych doświadczeń, tego, że możemy dokładnie opisać swoje spostrzeżenia oraz dodać jakieś uwagi możemy również zyskać na tym finansowo. Bardzo często dzienniczki są sowicie wynagradzane. Dlaczego? Ponieważ są bardziej szczegółowe niż zwykłe kwestionariusze. Zajmują więcej czasu więc nagroda również jest wyższa niż zwykle.
 
Moje doświadczenia:
 
Sama do takiej formy badań dostałam się dzięki 3 panelom GFK, Imas, E-panel. Były one związane z produktami spożywczymi, chemią gospodarczą oraz zdrowiem. Oczywiście w innych również są takie możliwości ale jeszcze nie miałam tyle szczęścia:) Także moja mała rada miejcie oczy szeroko otwarte i sprawdzajcie może i do Was szczęście się uśmiechnie.
 
 

Dodaj komentarz