“Rotatory ankiet” – czy warto rejestrować się w kilku?

Czym są tak zwane „rotatory ankiet”?
Są to serwisy, strony, które otrzymują ankiety, badania z różnych paneli badawczych. Przeważnie z całego świata. Jak wiadomo nie wszystkie panele są dostępne dla naszego kraju, jednak zdarza się, że potrzebują opinii osób zamieszkujących określone państwo. Wtedy swoje kwestionariusze wysyłają właśnie do serwisów tego typu.
Takich miejsc w sieci jest naprawdę wiele. Jedne są bardziej opłacalne inne mniej. Jeśli rejestrujecie się w danym „rotatorze” warto sprawdzić, jakie są tam stawki, czy strona ma pozytywne opinie i czy jest wypłacalna, jakie należy osiągnąć minimum, aby wypłacić zgromadzone punkty lub pieniądze.
Czy moim zdaniem opłacalne jest przyłączenie się do kilku stron typu „rotator”?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że TAK.
Dlaczego?
Uzasadnię to w taki sposób: Ankiety z różnych paneli trafiają w różnym czasie do danych serwisów z ofertami. Często jest to kwestia 1-2 dni. Jeśli konkretnego dnia nie zdążymy zrealizować badania w rotatorze „X” możemy spróbować wypełnić taką ankietę następnego dnia w rotatorze „Y”. Taką sytuację miałam już kilka razy. Również dzięki temu możecie sobie porównać stawki i wybrać gdzie najbardziej opłaca się ankietę wypełnić. Poza tym niektóre serwisy wynagradzają użytkowników za samo przystąpienie do badania, nawet, jeśli jej nie ukończymy. Dzięki temu możemy parę centów być bliżej osiągnięcia minimum do wypłaty.
Oprócz badań różnego typu na takich stronach znajdziecie również wiele ofert, zadań, które nie zawsze są takie same.  To pozwoli na zdobycie dodatkowych środków na koncie i szybszą wypłatę.
 Z jakich rotatorów korzystam osobiście?
Clixsense – od bardzo dawna na rynku, poza ankietami można wykonywać wiele innych ofert.  Minimum do wypłaty to 10$ (na Srill, ale są również do wyboru inne procesory płatnicze). Jest tu dużo ankiet, warto zaglądać często. Jeśli macie w planach polecanie to prowizja jest wysoko = 20%.
Keeprewarding – strona warta uwagi ze względu na niskie minimum wypłaty zaledwie 1$. W ostatnim czasie dodano nową zakładkę z ankietami TheoremReach, gdzie samo przystąpienie do ankiety jest nagradzane – oczywiście należy liczyć się z tym, że taka sytuacja będzie przez jakiś czas.
Surveyo24 – minimum do osiągnięcia, jeśli chcecie wypłacić zgromadzone środki na konto Paypal to 5$ (ostatnio dość często zmieniane), ankiety znajdziecie na ich stronie, ale również przesyłają na adres email. Spokojnie można samemu minimum osiągnąć. Warto również próbować wypełniać ankiety z zakładki Premium Plus, bo nawet, jeśli nie zakwalifikujecie się otrzymacie 2 pkt., czyli 2 centy.
GreenPanthera – sporo ankiet za dość wysokie stawki, jednak należy uzbierać 30$ do wypłaty. Przy zapisie 5$ otrzymujecie na start. 
Grabpoints – tu możliwości jest sporo i stawki w ostatnim czasie są większe. Również jest zakładka TheoremReach gdzie otrzymuje się punkty nawet, jeśli nie ukończymy ankiety. Poza tym jest sporo innych ofert, które warto na bieżąco sprawdzać. Minimum do wypłaty na Paypal to 3000pkt. = 3$
Moim zdaniem warto próbować swoich sił w różnych „rotatorach”, ale należy przy tym trochę kalkulować. Gdzie w danej chwili najbardziej nam się opłaca wypełnić określoną ankietę. Osobiście często kieruję się tym gdzie mam najbliżej do wypłaty i jakie stawki są za badanie.

Dodaj komentarz