Skanuj zakupy – wybieraj nagrody, zarabiaj pieniądze

Zakupy robimy niemal codziennie, szczególnie te spożywcze i drogeryjne, dlatego też warto przy okazji coś na tym zyskać. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Otóż tak, wystarczy zarejestrować się do panelu GFK Moje Zakupy. Zarabianie na skanowaniu zakupów jest czynnością prostą, nie zajmuje dużo czasu, nie musimy przy tym za nic płacić. Niezbędne urządzenia, instrukcje, pomoc otrzymujemy od organizatora, czyli firmy działającej od lat na rynku badań GFK Polonia. 

Pierwsze kroki w panelu GFK Moje Zakupy

Na początku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy –> GFK Moje Zakupy. Następnie w przeciągu kilku dni skontaktuje się z nami konsultant z GFK Polonia, w celu potwierdzenia naszych danych oraz potwierdzenia chęci udziału w panelu badawczym. Ważne jest to, żeby wypełniając formularz zgłoszeniowy podać aktualne o sobie informacje oraz dane kontaktowe, czyli numer telefonu, adres e-mail, adres zamieszkania. Wszystkie te dane są potrzebne podczas rekrutacji i dalszej współpracy z organizatorem konkursu.

Po wyrażeniu zgody na udział w projekcie, firma GFK Polonia wyśle na podany adres zamieszkania: skaner (urządzenie niezbędne do skanowania zakupów), dokładną instrukcje związaną z obsługą urządzenia, regulamin dotyczący panelu GFK Moje Zakupy, katalog z nagrodami, dodatkowe zgody, przypisany numer gospodarstwa domowego.

skanowanie zakupów GFK Moje Zakupy

Urządzenie do skanowania zakupów – jak je otrzymam?

Urządzenie do skanowania zakupów, czyli skaner zostanie wysłany przez organizatora na wskazany adres zamieszkania respondenta. Kurier dostarczy nam paczkę w określonym czasie, ustalonym przez konsultanta. Otrzymamy przy tym powiadomienie, przypomnienie o terminie dostawy urządzenia i instrukcji. Warto umówić się z konsultantem na dany dzień i przedział godzinowy, w którym na pewno jesteśmy w stanie odebrać paczkę. Tak, żeby wszystko odbyło się bez problemów. W razie nagłych sytuacji, można skontaktować się z konsultantem i poprosić o zmianę terminu dostarczenia przesyłki.

Producent maszyn przemysłowych - Suporte

Za co otrzymuje się punkty w GFK Moje Zakupy?

Oczywiście punkty otrzymuje się głównie za skanowanie zrobionych zakupów. Skanować można wszystkie zakupy, również te zakupione przez Internet, jednak należy pamiętać, że badanie nie obejmuje każdej kategorii produktów. Jeśli nie wiemy jakie dokładnie artykuły kwalifikują się do skanowania, należy sprawdzić to w książce z kodami produktów (którą otrzymaliśmy wraz ze skanerem i instrukcją) lub na stronie GFK Moje zakupy w zakładce “Instrukcje” –> “Grupy towarowe objęte badaniem”. Poniżej tabela z punktacją za skanowanie zakupów. Jak widać im dłużej jesteśmy aktywnymi respondentami tym więcej zyskujemy punktów i więcej nagród odbieramy.

Tabela punków za skanowanie zakupów. GFK Moje Zakupy

Punkty otrzymujemy także za wypełnienie ankiet, do których otrzymamy zaproszenie na adres e-mail. Badanie takie są różnie punktowane, w zależności od tematyki i czasu jaki trzeba na nie poświęcić. Punkty za ankiety nie są doliczane od razu do konta respondenta, lecz po zakończeniu całego badania. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Dodatkowe punkty można zdobyć również dzięki badaniu GFK e-trendy. Projekt ten ma na celu badanie zachowań polskich użytkowników Internetu, w tym badaniu ich zainteresowań oraz przyzwyczajeń. Badanie e-trendy jest możliwe dzięki instalacji specjalnej aplikacji GFK e-trendy na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet) oraz instalacji wtyczki w przeglądarce (komputer stacjonarny, laptop). Korzyści jakie otrzymamy z przystąpienia do tego projektu to 150 pkt. za samą instalację i aktywację aplikacji/wtyczki oraz za każde urządzenie 10 pkt co tydzień plus co pół roku 100 pkt. Jeśli więc korzystamy z e-trendy na telefonie i komputerze to co tydzień do naszego konta zostanie dopisanych 20 pkt. Ważne jest to, że do badania GFK e-trendy można przystąpić po 5 tygodniach aktywnego uczestnictwa w GFK Moje Zakupy.

Program partnerski – polecając GFK Moje Zakupy też możecie zdobyć punkty. Wystarczy, że zaprosicie do programu swoich znajomych, a oni będą przez minimum 4 tygodnie aktywnymi uczestnikami projektu. Za każde aktywne gospodarstwo domowe można zyskać 300 pkt.

Wynagrodzenie za skanowanie zakupów

W GFK Moje Zakupy sami decydujemy jaką nagrodę odbierzemy. Po zebraniu odpowiedniej liczby punktów możemy je wymienić na nagrody rzeczowe np. urządzenia RTV, AGD, pościel, akcesoria do kuchni, zabawki dla dzieci, a także pieniądze (przelew lub przekaz pocztowy). To jakie wynagrodzenie wybierzemy zależy oczywiście od naszych własnych preferencji. Katalog nagród dostępny jest na stronie GFK, otrzymacie go również w wersji papierowej wraz z urządzeniem. Osobiście preferuje nagrody pieniężne dlatego też moją pierwszą nagrodą był przelew w wysokości 50 zł. Realizacja nagrody miała trwać do 15 dni roboczych u mnie trwało to zaledwie 4 dni. Dowód możecie zobaczyć poniżej.

nagroda GFK Moje Zakupy

Uczestnictwo w GFK Moje Zakupy, a podatki

W związku z tym, że panel GFK Moje zakupy działa na zasadzie konkursu, nie musimy z tytułu otrzymanych nagród rozliczać się z US. To organizator konkursu zobligowany jest do odprowadzenia podatku za nasze nagrody. Więcej o podatkach i rozliczaniu się z US znajdziecie we wpisie: Płatne ankiety a rozliczenie podatkowe – krótko i na temat.

Dodaj komentarz