SXO – co to jest?

Prowadząc stronę, blog czy też sklep chcemy, żeby te miejsca były widoczne w sieci. To bardzo ważne, gdyż to wpłynie na ilość odwiedzin danej witryny oraz jej popularność. Co zatem zrobić, żeby wybrany serwis internetowy był widoczny? Przede wszystkim należy zająć się takim zagadnieniem jak marketing internetowy oraz znaleźć odpowiednie strategie rozwoju danej strony. I tutaj warto zainteresować się SXO.

Czym dokładnie jest SXO?

Skrót SXO pochodzi od angielskiego sformułowania Search Experience Optymization. Jest to połączenie takich zwrotów jak: SEO (z angielskiego Search Engine Optimization) oraz UX (z angielskiego User Experience). Można zatem śmiało powiedzieć, że SXO to połączenie tych dwóch wymienionych obszarów. Tym samym zagadnienie to dotyczy wszelkich działań, które spowodują większą widoczność strony internetowej w sieci oraz zadbają o jej interfejs, a także sprawią, że będzie ona lepiej i przede wszystkim szybciej działać.

Jakie inne działania obejmuje SXO?

Jeśli mówimy o optymalizacji strony, to trzeba wziąć pod uwagę na pewno treści, jakie są na niej zamieszczane. Należy pamiętać, że content jest nieodzowną częścią SEO, tym samym częścią strategii SXO. Bardzo ważna jest tu również analityka, bez której nie można planować i sprawdzać rezultatów. Analiza danych pozwala między innymi obserwować zachowania użytkowników na stronie. To dzięki niej wiemy jakie działania poprawić, jakie wdrożyć lub jakie wyeliminować. Ostatnim istotnym elementem jest zapewne optymalizacja ścieżki konwersji. Jej celem jest to, żeby jak najwięcej użytkowników dokonało pełnej konwersji.

Jak wdrożyć SXO?

Właściciele stron często nie mają wystarczających umiejętności związanych z marketingiem internetowym. Na szczęście są firmy, które zajmują się tą strategią od początku do końca. Funkymedia jest jedną z takich organizacji. Od lat działa prężnie w e-marketingu i wciąż się rozwija. Strategia SXO, pozycjonowanie SEO oraz inne działania dotyczące e-commerce są jej dobrze znane. Funkymedia to miejsce, w którym pracują profesjonaliści, każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie. Warto pamiętać, że wdrażanie SXO może być całkiem proste, szczególnie jeśli się to powierzy odpowiedniemu zespołowi.

Dodaj komentarz