TextBookers.com – teksty na strony, zlecenia dla copywriterów.

Serwis TextBookers.com jest miejscem dla tych, którzy chcą zamówić tekst dobrej jakości, jak i dla tych, którzy chcą zarobić na pisaniu. Na stronie TextBookers.com dostępne są dwie strefy: jedna przeznaczona dla klientów, druga dla copywriterów.

Co należy zrobić, żeby zostać copywriterem w TextBookers.com?

Pierwszym krokiem jest utworzenie konta w strefie copywritera oraz napisanie tekstu próbnego. Tekst, który należy napisać ma szczegółowe wytyczne: ilość znaków ze spacjami, słowa kluczowe, rodzaj tekstu, kategoria tekstu. Każdy tekst musi być poprawny pod względem gramatyki, ortografii i interpunkcji.

Jak długo czeka się na ocenę tekstu próbnego?

Napisany tekst sprawdzają moderatorzy strony. Jest on również przez nich oceniany. Wiadomość dotyczącą tego czy nasz tekst został pozytywnie oceniony i zostaliśmy przyjęci do grona copywriterów powinniśmy otrzymać do 4-5 dni od wysłania tekstu próbnego.

Ile można zarobić na pisaniu tekstów w TextBookers.com?

Wszystko zależy od tego ile tekstów będziemy pisać, jakiej będą one jakości i jaki to będzie rodzaj tekstów. Każdy copywriter zaczyna od pisania najłatwiejszych tekstów, czyli precli. Na początku kwota jaką otrzymamy za 1000 zzs uwarunkowana jest oceną jaką dostaliśmy za tekst próbny, później zależy to również od średniej ocen otrzymanych za napisane teksty danego typu. Poniżej możecie zobaczyć ile zarobicie mając daną ocenę lub średnią ocen za precle i teksty zapleczowe.

TextBookers.com, copywriting

Kiedy można zacząć pisać trudniejsze teksty?

Kiedy napiszemy 10 tekstów typu precel i zostaną one zatwierdzone przez moderatora, wtedy możemy spróbować pisać kolejne rodzaje tekstów. Oczywiście najpierw należy napisać próbny tekst danego typu. Jeśli zostanie on zaakceptowany i pozytywnie oceniony, możemy zacząć zarabiać na pisaniu kolejnych kategorii tekstów.

Copywriting, pisanie tekstów

Kiedy można zlecić wypłatę?

Wypłatę można zlecić, gdy napiszemy teksty za minimum 100 pkt czyli 100 zł. Od tej kwoty należy odjąć opłatę za realizację wypłaty (3 zł) oraz zaliczkę na podatek.

Ile trzeba czekać na wypłatę środków?

Wypłaty realizowane są do 14 dni od momentu zlecenia. Z własnego doświadczenia wiem, że większość wypłat realizowanych jest znacznie szybciej. U mnie często wypłata była na koncie już 1-2 dni od zlecenia.

Ile osobiście zarobiłam do tej pory na TextBookers.com?

TextBookers.com zarobki

Zaznaczę, że w TextBookers zarejestrowałam się pod koniec lipca 2021 roku. Średnio na miesiąc wychodzi 250 zł. Oczywiście to ile zarobicie w tym serwisie, zależy głównie od Waszego zaangażowania oraz tego ile macie wolnego czasu, żeby zlecenia realizować. Są osoby, które na tej stronie zarabiają nawet 10 razy więcej. Warto podkreślić, że wiele zależy również od ilości zleceń dostępnych w serwisie w danym miesiącu.

Jeśli interesuje Was copywrityng to koniecznie zajrzyjcie również do tego wpisu: Copywriting – dodatkowe zarabianie za pisanie (początki).

Kto jeszcze może korzystać z TextBookers?

Otóż serwis TextBookers jest również dla osób, które chcą zlecić napisanie tekstów/artykułów na swoje strony, blogi, witryny internetowe. Osoby zainteresowane zamówieniem tekstów przede wszystkim powinny zarejestrować się w strefie klienta. Zasilić swoje konto i wybrać rodzaj tekstu jaki chcą kupić. Na stronie TextBookers można zamówić następujące typy tekstów: precle, teksty zapleczowe, opisy produktów, opisy do katalogów, teksty tematyczne, teksty specjalistyczne.

Ile zapłacimy za zamówiony tekst?

Cena danego tekstu zależy od tego jakiej jakości ma on być, czyli jaki będzie to rodzaj tekstu. Innym czynnikiem wpływającym na cenę jest długość tekstu, a dokładnie ile zawiera znaków ze spacjami. Należy pamiętać, że każdy klient sam decyduje o typie zamawianego tekstu, jego kategorii oraz tego jakie słowa kluczowe mają się w nim znajdować i ile razy. Można również w treści zlecenia dokładnie określić ilość akapitów, nagłówków itd.

Źródło: riseupagencja.pl