Płatne ankiety – panel YouGov.

W tym wpisie chciałabym przedstawić Wam panel badawczy o nazwie YouGov. Osoby, które biorą udział w badaniach online, pewnie miały już styczność z tą nazwą lub z ankietami z tego serwisu. Kwestionariusze z tej strony można było spotkać w ySense lub Tolunie.

Panel YouGov nie od zawsze był dostępny dla respondentów z Polski. Od paru miesięcy, osoby z naszego kraju mogą się tam rejestrować i wypełniać płatne ankiety.

Osobiście do YouGov przystąpiłam stosunkowo niedawno, bo w kwietniu. W Tolunie miałam ankietę rekrutacyjną, dzięki której zostałam członkiem tego panelu badawczego.

Proces samej rejestracji wygląda bardzo podobnie jak w innych serwisach oferujących wynagrodzenie za wypełnianie ankiet. Przede wszystkim podajemy swój adres e-mail, uzupełniamy profil i potwierdzamy chęć udziału poprzez link aktywacyjny wysyłany drogą elektroniczną.

Po założeniu konta i wypełnieniu najważniejszych informacji o sobie otrzymujemy nasze pierwsze punkty. W moim przypadku było to 100 pkt. Następnie czekamy na zaproszenie do ankiet wysyłane na podany podczas rejestracji adres e-mail.

W panelu YouGov mogą brać udział osoby, które mają co najmniej 16 lat.

W regulaminie jest również napisane o możliwości polecania strony i uzyskiwaniu za to punktów. Za każdego poleconego, który zapisze się z Waszego linku referencyjnego otrzymacie 200 punktów jeśli wypełni 6 ankiet.

Nagrody za udział w badaniach są dwie:

Widać, że warto uzbierać większą ilość punktów. Cierpliwość bardziej się opłaca.

Jestem zapisana w YouGov od 10 kwietnia. W tym czasie wzięłam udział w 4 badaniach. Były to głównie ankiety dotyczące polityki i obecnej sytuacji na świecie. Z samych kwestionariuszy otrzymałam 225 pkt. + 100 pkt. za rejestrację. Obecnie na moim koncie jest 325 pkt. Póki co dość mało, jednak mam już pewne doświadczenie w wypełnianiu ankiet i wiem, że w każdej chwili może się to zmienić.

5 komentarzy do “Płatne ankiety – panel YouGov.”

  1. Ja lata temu przez jakiś czas wypełniałam ankiety na GFK, ale zbyt dużo czasu zajmowały w stosunku do nagród, które można było otrzymać za zdobyte punkty, więc zrezygnowałam.

Dodaj komentarz