Ankiety,  Badania,  Fora,  Forum Zamkniete,  Opinie,  Społeczność

Czym są fora zamknięte? Jak się do nich zakwalifikować?

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej społeczności, gdzie uczestnicy za różne aktywności otrzymują nagrody (głównie są to nagrody pieniężne). Na takiej właśnie zasadzie działają tak zwane “fora zamknięte”. Nazwa ta bierze się właśnie stąd, że tak jak na zwykłych forach dyskusyjnych między użytkownikami toczy się rozmowa, podczas której można wyrażać swoje opinie, podawać swoje pomysły. Społeczności te prowadzone są przez firmy, które chcą znać przemyślenia różnych osób na tematy dotyczące ich marki, bądź produktów.
Takie strony są dostępne tylko dla wybranych osób, które przeszły powiedzmy umownie rekrutację.
Jak dostać się do takich społeczności? 
Tutaj muszę powiedzieć, że należy być dość czujnym:)
Przeważnie są to ankiety, zdarza się również, że należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, czasem są one w serwisach gdzie po prostu “klika” się w reklamy. Czyli strony typu GPTR, cashbackrabat. Wspomniałam, że często do “zamkniętych for” można zakwalifikować się dzięki ankietom i tutaj ważne jest to, żeby nie lekceważyć ankiet za 0pkt., za małą ilość punktów, bądź w innym języku.
Musicie być przy tym uważni i czytać pytania ze zrozumieniem. Oczywiście czy się dostaniecie do danego projektu zależy głównie od tego jakie osoby są potrzebne, czyli odpowiedni wiek, styl życia, płeć itd.
 
Jakie “fora zamknięte” znam i do jakich udało mi się zakwalifikować?
– Forum Philips  – jestem tu od końca kwietnia, dostałam się dzięki ankiecie z Globaltestmarket, która była za 0pkt. i w języku angielskim;
– Forum VW – zakwalifikowałam się przez formularz, który otrzymałam z Cashbackrabat;
– Forum Smakowanie łagodnych napojów niealkoholowych – tu jestem najkrócej bo zaledwie tydzień, dostałam się dzięki ankiecie z Globaltestmarket za 50pkt. w języku polskim.
 
Pozostałe społeczności:
– Laboratorium Cyfrowe – nie zakwalifikowałam się choć wypełniłam formularz w Cashbackrabat;
– Wizja Orange – nie byłam dość czujna i zignorowałam zapytanie w jednej z ankiet o to czy chcę do nich dołączyć, ankietę wypełniałam już dawno w Clixsense.
 
Zastanawiacie się dlaczego warto uczestniczyć w takich forach? 
Za bycie aktywnym uczestnikiem i wykonywanie różnych zadań, wypowiadanie się w różnych tematach można zdobyć wiele nagród finansowych. Część tych społeczności nagradza za miesięczną aktywność i czasami za dodatkowe projekty. Część tylko za realizację danych zadań. Wszystko zależy od moderatorów i organizatorów tych społeczności. Osobiście dla mnie to jest bardzo ciekawy sposób na zdobycie dodatkowych nagród co miesiąc.
Mam nadzieję, że pokrótce wyjaśniłam czym są takie strony, fora, społeczności i przyda się to osobom, które zastanawiają się czy warto próbować się do nich dostać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *