Freelancer – coś dla wolnych strzelców i zleceniodawców.

Dorabianie w sieci to temat naprawdę szeroki i sposobów zarabiania jest ogrom. Jak wiadomo wiele osób pracuje przez internet wykonując po prostu swój zawód wyuczony w czasie edukacji lub dzięki swoim zainteresowaniom i zdolnością jakie posiadają. W takich przypadkach często mówimy o tak zwanym wolnym zawodzie. Plusem takiego zarabiania jest możliwość pracy zdalnej, pracy dodatkowej, wykonywania zleceń pojedynczych. Ludzie, którzy decydują się na taką formę pracy muszą szukać zleceń na własną rękę. A gdzie takie zlecenia można znaleźć? Otóż moja odpowiedź brzmi:
Wyżej wymieniona strona jest dla osób poszukujących zleceń jak i dla tych, którzy chcą zlecenie wystawić.
Rejestracja jest darmowa, nowi użytkownicy mogą zgłosić się do dwóch ofert pracy. Aby móc składać swoje oferty do projektów należy wypełnić profil. Najłatwiej wyszukiwać pracę dzięki swoim umiejętnościom. Na początku ilość umiejętności jest ograniczona do 20. Oferty są w języku polskim. Jednak strona jest międzynarodowa, więc jeśli znacie więcej języków, będziecie mieli większe możliwości znalezienia dodatkowego zajęcia.
Strona Freelanecer pośredniczy w wyszukiwaniu ofert pracy i pozyskiwaniem zleceniodawców, dlatego też, żeby w pełni uczestniczyć i dać sobie większe szanse na dostanie zlecenia można wykupić różne abonamenty.
Najtańszy kosztuje 2,97zł. na miesiąc, jest to tzw. pakiet INTRO, w ramach tego abonamentu w ciągu 30 dni można zgłosić się do 15 zleceń, wybrać 30 umiejętności,  nielimitowane obserwowanie ofert, odblokowanie nagród, zdjęcie w tle.
Kolejny abonament to PODSTAWOWY, koszt na miesiąc to 14,85zł. 
– 50 zgłoszeń na miesiąc;
– 50 umiejętności;
– nielimitowane obserwowanie ofert;
– odblokowanie nagród;
– zdjęcie w tle;
– 5 obserwowanych pracodawców.
Są jeszcze 3 pakiety PLUS (29,85zł), Professional (119zł.), PREMIER (239zł.).
Pakiet PROFESSIONAL można wziąć na okres próbny na miesiąc, ale z takimi promocjami to bym uważała, bo czasem chwila nie uwagi i można wpakować się w dodatkowe koszta. 
Uważam, że strona jest naprawdę przydatna dla osób poszukujących zleceń i różnych pracodawców. Zleceniodawcy również mają duże pole manewru, bo to strona międzynarodowa, więc użytkowników bardzo dużo. Myślę, że warto czasem parę złotych zainwestować by mieć większą szanse na otrzymanie zlecenia. A zleceń jest sporo i to w takich dziedzinach jak tłumaczenie, grafika, seo, copywriting, wprowadzanie danych itd.

Wypłaty mozna zlecać na Paypal, Skrill, konto bankowe.

2 komentarze do “Freelancer – coś dla wolnych strzelców i zleceniodawców.”

Dodaj komentarz