Copywriting – dodatkowe zarabianie za pisanie (początki).

 
 
Ten post będzie przydatny dla osób, które zaczynają lub chcą zacząć swoją przygodę z pisaniem i otrzymywać za to wynagrodzenie. Copywriting jest często uznawany jako dodatkowe źródło dochodu, zarobku, szczególnie przez osoby, które mają stały etat i chcą sobie dorobić do pensji.
 
Sama w przyszłości chciałabym się zająć tym profesjonalnie, ale jak wszyscy muszę od czegoś zacząć. Pierwsze próby mam już za sobą, to znaczy znalazłam stronę gdzie umieszcza się swoje teksty. Mogą to być precle (krótkie teksty pod wyszukiwarkę, zawierające słowa kluczowe), zaplecze seo (teksty bardziej rozbudowane, również dedykowane wyszukiwaniom), artykuły (dłuższe, wartościowe teksty), katalogi (teksty usystematyzowane z daną hierarchią). To my ustalamy cenę naszych prac, możemy ją zmieniać. Ile można wystawić swoich tekstów? Otóż tyle ile się chcę. Więc jeśli jesteście zdeterminowani i macie choć odrobinę umiejętności to do dzieła!
 
 
 
pozycjonowanie stron internetowych mysłowice
 
 
 
Strona od której zaczęłam to Giełdatekstow.pl – rejestracja jest oczywiście darmowa. Teksty naszego autorstwa są umieszczane po akceptacji moderatora z tej strony. Minimum do wypłaty to 75 zł. Możliwości zarabiania w wymienionej stronie są trzy: pisanie tekstów i ich sprzedaż, zgłaszanie się do zleceń i wykonywanie ich, program partnerki (5% od zarobków osób zarejestrowanych z naszego polecenia – minimum do wypłaty 50 zł.). Pieniądze z programu partnerskiego są naliczane osobno.
 
Moja próba pisania tekstów i sprzedaży tam polegała na tym, że wystawiłam 21 prac (głównie precle i zaplecze seo). 11 tekstów sprzedałam ( w sumie za kwotę 28,40 zł.), 10 pozostałych nadal jest wystawionych.
 Jak widać można sprzedać swoje teksty. W moim przypadku najszybciej zostały kupione prace o następującej tematyce: zdrowie, uroda, kosmetyki, urządzenia elektryczne. Warto tworzyć różne teksty, gdyż odbiorców jest wielu.
 
Co do programu partnerskiego to osobiście nie przystąpiłam do niego, gdyż moim głównym założeniem było sprawdzenie czy prace, które wystawiła w ogóle się sprzedadzą. Okazało się, że tak, więc będę działać dalej. Myślę, że jest to zajęcie rozwijające, a popyt na różne teksty w internecie nadal będzie rósł.
 
Myślę, że na moim blogu jeszcze nie raz poczytacie o copywritingu, gdyż stron do sprawdzenia jest jeszcze sporo. Pozdrawiam:)
 
 

4 komentarze do “Copywriting – dodatkowe zarabianie za pisanie (początki).”

Dodaj komentarz