Badania online, które warto poznać?

Wiele razy na blogu podkreślałam, że paneli badawczych, które zajmują się przeprowadzaniem badań online jest bardzo dużo i powstają wciąż nowe. Nie wszystkie jednak są opłacalne i trzeba dobrze się im przyjżeć. Niektóre z nich próbują delikatnie rzecz ujmując wyłudzić od nas dane osobowe. Dlatego uważajcie, szczególnie na te, o których naprawdę niewiele można się dowiedzieć w sieci.

A które jeszcze panele badawcze warto polecić? Oczywiście według mojego doświadczenia i oceny:)

IMASOnline.pl – stabilny, znany panel badawczy, który oczywiście nagradza swoich uczestników za badania online, pojedyncze punkty otrzymujemy również za aktywność, czyli za samo kliknięcie w zaproszenie do ankiety, nawet jeśli się do niej nie zakwalifikujemy. Są nawet podane poziomy aktywności. Badania są różnie punktowane, jak wszędzie, w zależności od tematu i czasu poświęconego na wypełnienie ankiety. Nagrody są już od 200 punktów zasilenie akcji charytatywnej, 300 punktów = 30 zł. (przelew na konto), 500 punktów = 50 zł. bon płatniczy Sodexo. Ważne jest aby aktualizować swój profil, bo wtedy jest większa szansa na badania.

Zymetria.pl – panel godny polecenia ze względu na ilość ankiet i czas ich realizacji. Dość wysoko punktowane badania i do tego krótkie (co lubię). Nagroda od 250 punktów. Można wybrać między bonem do Empiku (wartość 25 zł.) albo przelew na konto PayPal 25 zł. Od czasu do czasu można brać udział w dyskusjach, a osoby które są aktywne mogą otrzymać wynagrodzenie np. 50zł. Jeśli chcecie zaproszenie do panelu Zymetria to proszę zostawiać adres e-mail w komentarzach.

Dodaj komentarz